Registrováno více než
695 100 subjektů
1 630 státních organizací
01.09.2010 - KORUPCE:Náměstek Kopřiva si domlouval s lobbistou Jindrou provizi za zmanipulování tendru na minomety v řádu sto milionů.
31.08.2010 - Firmy, kterým stále dluží organizační výbor loňského mistrovství světa v lyžování v Liberci, se hodlají bránit u soudu. Sdružení 54 z celkového počtu 83 věřitelů připravuje na stát žalobu o náhradu škody. Vláda zatím stále neschválila závěrečnou hodnotící zprávu k šampionátu.
30.08.2010 - Ratingový model ČEKIA potvrzuje zvýšené riziko úpadku českých firem. Každé páté firmě v ČR hrozí krach.
29.08.2010 - Firmy, které ve skutečnosti nikomu nedluží, by se už neměly dostávat do insolvenčního rejstříku tak snadno jako dosud. Dojde k zavedení peněžité částky spojené s podáním návrhu, která bude sloužit jako jistina pro případnou náhradu škody, pokud by se návrh ukázal jako bezdůvodný.
29.08.2010 - Vít Bárta (Věci veřejné) usiluje o přístup k majetkovým poměrům občanů pro silové a bezpečnostní složky pod záminkou udělování výše pokut podle příjmů dotčeného občana. VV tak dlouhodobě usilují o neomezenou kontrolu na občany, pomoci niž lze v budoucnu ovládat lidské rozhodování jedince.
27.08.2010 - Trestní stíhání členů tak zvaného "komanda ČEZ" nekončí. Olomoucká pobočka krajského státního zastupitelství v Ostravě totiž vrátila věc okresnímu státnímu zastupitelství, aby ve stíhání pokračovalo.
26.08.2010 - Exministr našetřil 10 milionů na dům. Na takovou sumu by ale padl celý plat. Libor Ambrozek o příjmech nyní mlčí. Je možné, že zneužil poslanecké náhrady
24.08.2010 - Centrální registr dlužník v rámci příprav protikorupčního systému II. generace změní zpracování oznámení a odeslaných podmětů k prověrce. Od 1. září veřejně zpřístupní poskytnuté informace (starší než 6 měsíců), které jsou nahlášené do protikorupčního systému.
15.08.2010 - Loni byly banky vůči dlužníkům shovívavé a snažily se jim pomocí restrukturalizace dluhu usnadnit splácení hypotečních úvěrů, letos už jim trpělivost došla a nutí dlužníky k prodeji nemovitostí.
14.08.2010 - Mít na účtu minimální zůstatek je jednou ze základních povinností každého klienta. Pokud účet přečerpáte, banky si to nenechají líbit. Budou vás upomínat a tlačit do splacení neschváleného dluhu. Pokud jste se zůstatkem na hraně, sjednejte si raději k účtu kontokorent.
Černá kniha
V aplikaci Černá kniha můžete zadávat a sledovat veřejnou vývěsku v niž jsou uvedené problémové společnosti a osoby se špatnou obchodní etikou či v trestním řízení.Co shromažďuje černá kniha?
- osoby, u nichž bylo zahájeno trestní stíhání pro korupci
- firmy, u nichž bylo zahájeno trestní stíhání statutárních orgánů
- firmy, u nichž je podezření z účasti na závažné trestné činnosti
- další důležité informace
Pro nahlížení a využívání této služby musíte být přihlášen, prvotní bezplatnou registraci proveďte ZDE.
Burza pohledávek v sekci Černá kniha je speciální prodejní portál pro prodej špatně dobytných pohledávek, které se nepodařilo inkasními společnostmi vymoci. K pohledávkám je uveden průběh vymáhání a oficiální stanovisko dlužníka, pokud jej poskytl.
Na burzu pohledávek se nevztahuje zákon na ochranu osobních údajů, neboť je pro prodej pohledávky nutné uvést veškeré identifikátory, aby nedošlo k záměně subjektu! Zobrazení nabízené špatně dobytné pohledávky nemusí znamenat, že subjekt je nebonitní.



