19.05.2013 07:05:11
Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Heslo?

Registrováno více než
940 000 subjektů
2 110 státních organizací
5 100 oznámení korupce
Telefonická podpora - CallCentrum
právní poradna před dlužníky zdarma
Faq / časté dotazy
Aktuality

25.03.2013 - V exekuci je 400 tisíc Čechů, otevřených případů jsou ale dva milióny. Bylo loni nařízeno 22 tisíc dražeb, z toho ve 14 tisících případech na nemovitosti.

20.03.2013 - Podle poradenského centra pro dlužníky osobních bankrotů přibývá. Dlužníci chtějí vyhlásit bankrot za účelem zastavení exekucí, dražeb nemovitostí a násobení dluhu úroky, náklady exekutorů a smluvních pokut. ZPRÁVA CENTRA

13.03.2013 - Centrální registr dlužníků vydává varování před spornými praktikami vymáhací firmy LogiCall Česká republika, s.r.o., která v rámci bagatelních pohledávek se domáhá úhrad pod hrozbou rizik zahájení Insolvenčního řízení. Napište, jaké máte s touto firmou zkušenosti. RECENZE ZDE

01.03.2013 - Prohlášení: Protikorupční linka Centrálního registru dlužníků nepotřebuje souhlas vlastníka webu zacha-hokej.cz k přímému odkázání na tyto stránky, pokud slouží k důkaznímu materiálu neetického chování v mládežnickém hokeji. Pevně věříme, že obavy autora stránek z represí ze strany ČSLH či vybraných hokejových klubů nebudou naplněny. Věříme, že naše upozornění napomůže k radikální změně, které ukončí novodobé nevolnictví dětí. VÍCE ZDE

31.01.2013 - Exšéf liberecké policie Miroslav Dvořák měl jít za mříže, Krajský soud mu zmírnil trest 4 let vězení na podmínku. Česká justice tak opět ukázala, že chapadla politické korupce nemohou být v České republice adekvátně potrestány.

31.12.2012 - Upozornění: Daňové doklady v sérii 9211005870 - 9211005973 mají chybné datum vystavení a zdanitelné plnění. Do 48 hodin Vám bude na e-mail zaslán opravený doklad s datem zdanitelného plnění 31.12.2012. Jiné údaje zůstanou nepozměněné. Registr se Vám omlouvá za systémovou chybu způsobenou s přechodem na rok 2013.

13.12.2012 - Pozor na Vánoční nákupy u společnosti Kouzelný dárek s.r.oVíce ZDE

20.11.2012 - Tisíce Čechů, kteří mají nezvladatelné dluhy, už zbankrotovaly a další tisíce jich v těchto měsících žádají soudy o oddlužení. Přitom však přicházejí na buben i mnozí menší věřitelé, například známí či příbuzní dlužníků, kteří ani netuší, že by se měli se svojí pohledávkou přihlásit.

04.10.2012 - Češi mají v průměru naspořeno 230 tisíc korun. Na jednoho obyvatele Česka, včetně nemluvňat a důchodců, připadaly koncem loňského roku úspory ve výši 9408 eur, tedy v přepočtu podle tehdejšího kurzu 230 000 korun. Vyplývá to ze studie německé pojišťovny Allianz.

04.08.2012 - Exekutorka Wolfová připravila dlužníka až o 13 mil. Trest ji nepostihne a škodu budou platit za dobře odvedenou práci daňový poplatníci!Více ZDE

Zápočty pohledávek - jak na to?

Obecné osvětlení pojmu "Zápočet pohledávek"

Každá pohledávka je zároveň závazkem. Pro zápočet je zapotřebí, aby se setkaly vhodné pohledávky k započtení. Žádaná situace nastane v případě, že se setkají pohledávky různých vlastníků, mezi nimiž existují nebo vzniknou závazkové vztahy. Prakticky tak k úhradě svého závazku využijete k němu protilehlou pohledávku jiného subjektu. Pohledávku můžete získat postoupením za jinou pohledávku nebo odkoupením od jejího vlastníka.

Služba řízených zápočtů pohledávek

Najít v krátkém čase vhodnou pohledávku k započtení bývá pro věřitele obtížné. Nová služba, v podobě řízených zápočtů pohledávek v rámci systému CERD, vyhledá vhodné pohledávky k umoření (splacení) svých vlastních závazků. Odkupováním pohledávek lze také docílit i velmi zajímavých finančních přínosů. Pohledávky bývají na prodej i za 10 % jejich nominální hodnoty. Dosáhnout až 90% finančního přínosu zápočtem pohledávek, to už stojí za trochu pozornosti této problematice.

Jak získat pohledávku k této transakci?

CERD jako univerzální systém pro správu pohledávek Vám automatizovaně vyhledá a zprostředkuje nákup požadované pohledávky skrze databáze CERD a veřejnou burzu pohledávek. Kupec konkrétní pohledávky zůstává anonymní. Prodejce pohledávky nezná nového vlastníka, a tak je zaručena plná objektivita a kontrolovatelnost transakce.

Služba je součástí přístupů do registru dlužníků – Objednat službu

V následujících ukázkách Vám názorně předvedeme příklady možných způsobů provedení a využití vzájemných zápočtů pohledávek v uvažované výši 100 tis. Kč.

Případ č. 1

Klasický zápočet pohledávek formou postoupení pohledávky ve výši 100%, tj. bez finančního přínosu.

Výchozí situace:
Firma A má pohledávku 100 tis. Kč za firmou B a zároveň dluží firmě C 100 tis. Kč
Firma B potřebuje vyřešit svůj dluh 100 tis. Kč k firmě A a pohledávku za firmou C
Firma C má pohledávku 100 tis. Kč za firmou A a zároveň 100 tis. Kč dluží firmě B

Postup a výsledek:
1. Firma B odkoupí od firmy C za svou pohledávku k ní, její pohledávku za firmou A.
2. Firma B provede vůči firmě A zápočet pohledávky, kterou zakoupila od firmy C.
3. Firma C odprodejem pohledávky za firmou A umořila svůj dluh k firmě B.
4. Firma A provedeným zápočtem umořila svůj dluh k firmě C.
5. Všechny zúčastněné firmy se vůči sobě oddlužili bez použití finančních prostředků.

Případ č. 2

Zápočet s odkoupením pohledávky a s finančním přínosem 50%
Při stejné výchozí situaci, jako v případě č. 1, jen s tím rozdílem, že firma C nedluží firmě B.

Firma C se rozhodla nabídnout svou pohledávku za firmou A k prodeji za dohodnutou cenu. Firma B tuto pohledávku odkoupí za 50 % její nominální hodnoty. Pro firmu C se sice zdánlivě jedná o ztrátu 50 tis. Kč, ale prakticky s ohledem na nedobytnost této pohledávky u firmy A, získává 50 tis. Kč od firmy B, a to už je pro ni výhodné. Firma B celou nominální hodnotu zakoupené pohledávky započte s firmou A na umoření svého dluhu k ní. Tím firma B ušetří 50 tis. Kč, které by firmě A jinak musela zaplatit na splacení svého dluhu k ní. Firma A vychází z celé transakce neutrálně, neboť zápočtem provedeným firmou B, vymohla svou pohledávku za firmou B a uhradila svůj závazek za firmou C.

1. Firma B odkoupí od firmy C její pohledávku za firmou A za 50 % nominální hodnoty.
2. Firma B provede vůči firmě A zápočet pohledávky, kterou zakoupila od firmy C.
3. Firma C odprodejem pohledávky za firmou A získává 50 tis. Kč za nedobytnou pohledávku.
4. Firma A zápočtem zinkasovala pohledávku od firmy B a umořila svůj dluh k firmě C.
5. Firma B provedenou transakcí ušetřila 50 tis. Kč a získala tak finanční výnos ve výši 50%.

Případ č. 3

Ukázka využití zápočtu např. k nákupu zboží

Výchozí situace:
Firma B pravidelně nakupuje zboží od firmy A. Úhradu provádí ve lhůtách splatnosti za použití svých finančních prostředků. Potřebovala by uvolnit své finanční prostředky na jiné účely. V tu chvíli má na výběr, buď úvěr od finančního ústavu nebo zpozdit úhradu závazků. Obě cesty s sebou nesou zvýšení nákladů (poplatky a úroky z úvěru, úroky z prodlení, včetně nákladů věřitele na vymáhání).

Postup a výsledek:
Pokud je firma B členem CERD, má možnost využít službu řízených zápočtů a nechat si automaticky vyhledat pohledávky za firmou A. Pokud ne, pak musí trpělivě a dlouho hledat v jiných databázích. Pokud je požadovaná pohledávka nalezena může ji od vlastníka odkoupit za nižší nominální cenu, např. za 60 %. Koupenou pohledávku v její celé nominální hodnotě následně firma B využije k zápočtu s firmou A, k umoření svého závazku za odebrané zboží od ní. Touto transakcí firma B ušetří 40 % finančních prostředků, což při uvažované výši 100 tis. Kč činí 40 tis. Kč, a zároveň 40 % nákladů na pořízené zboží. Tím si vytváří potřebné zdroje pro financování jiných potřeb.

Případ č. 4

Konkurenční spekulace

Výchozí situace:
Firma A Firma v oboru stavebnictví
Firma B Konkurenční stavební firma
Firma C Věřitel společnosti A prodává pohledávku v celkové hodnotě 1.000.000,- Kč
Firma D Věřitel společnosti A prodává pohledávku v celkové hodnotě 1.000.000,- Kč
Firma A je již řadu let na trhu v oboru stavebnictví. Nová firma B ve stejném oboru začíná a i přes finanční problémy firmy A, se nemůže dostatečně rozvíjet.

Postup a výsledek:
Firma B odkoupí od firmy C, příp. i od firmy D, pohledávky za svým konkurentem a má v tomto okamžiku možnost
a) požádat o vyhlášení konkurzu na firmu A
b) požadovat plnou částku včetně příslušenství
c) zveřejnit dluh firmy A v Centrálním registru dlužníků, snížit její bonitu a zajistit si tak snadnější přístup k novým zakázkám, o které firma A snížením svého kreditu přijde.

Vlastněním pohledávek vůči konkurenci snadno dosáhnete dominantního postavení na trhu.

UPOZORNĚNÍ

Odkup vlastních pohledávek smluvní třetí osobou od věřitele může být v rozporu s trestním zákonem. V případě, že takovýto úkon chcete podniknout – doporučujeme nechat věc řádně prověřit Vaším právním zástupcem. Tyto transakce v rámci výhodného oddlužení nedoporučujeme.
ⓒ copyright CERD
BRCI
NRCI
|
|
|
CENTRAL REGISTER OF DEBTORS ™
Bank register of client informations
Non-bank register of client informations
Central register of debtors BRCI NRCI
CENTRAL REGISTER OF DEBTORS INC.
Entity Identification Number: 2008-000563453
Employer Identification Number: EIN:26-4482382