20.04.2018 22:17:44
Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Heslo?

Registrováno více než
1 207 000 subjektů
2 560 státních organizací
9 500 oznámení korupce
Telefonická podpora - CallCentrum
právní poradna před dlužníky zdarma
Faq / časté dotazy
Aktuality

12.02.2018 - V současné době probíhá obnova SSL certifikátů. Bezpečnost zabezpečení do obnovy není nikterak omezena. Vyhledávač Vám může nedoporučit, nebo odmítnout přístup do systému. Obnova certifikátů proběhne během 24 hodin.

26.09.2017 - Omlouváme se za průtahy ve vyřizování písemných požadavků, které jsou způsobeny úpravami systému v rámci GDPR.

18.09.2017 - Dochází k aktualizaci systému, omlouváme se Vám za případné výpadky systému.  

06.09.2017 - Andrej Babiš byl vydán k trestnímu stíhání. Za trestný čin dotačního podvodu mu hrozí 5-10 let vězení.

15.05.2017 - V současné době dochází ke změně certifikační autority SSL. Dočasné hlášení o neplatném certifikátu je způsobeno probíhající změnou a nemá vliv na ochranu dat.

28.03.2017 - Dluh v exekuci je nepromlčitelný, existenci takto vedeného dluhu lze zjistit v místě příslušného soudu, nebo u Exekuční komory!

29.07.2016 - Automatizovaná Protikorupcnilinka.cz každý den odbaví ve spolupráci s Centrálním registrem dlužníků více jak 10 podnětů. Za rok to činí okolo 4.000 oznámení.

28.07.2016 - Do 10. 8. 2016 bude probíhat úprava párování plateb. Z technických důvodů může dojít ke krátkodobému výpadku služeb.

04.07.2016 - Protikorupcnilinka.cz - Vladimír Růžička čelí obžalobě, že v letech 2012 a 2013 převzal půl milionu korun jako sponzorský dar. Růžička peníze uložil na účet manželky a později je vrátil. Soudce po předběžném výslechu nařídil hlavní líčení.

03.06.2016 - Protikorupcnilinka.cz – Varuje před zaváděním nových registrů a elektronických systémů nové generace pro sledování osob a firem, neboť ohrožují demokracií i svobodu rozhodování občanů. Většina nově zaváděných technologií mají širokou škálu sekundárního využití, které lze využít k ovlivňování veřejného mínění, manipulaci osob a rozhodování státních úředníků, ale i politiků.

Bleskové povodně a vláda rozpočtové odpovědnosti

Nemohu se ubránit pocitu, že přírodní dění poskytlo jakýsi nechtěný komentář k počínání současné vlády rozpočtové odpovědnosti, která tak urputně trvá na snižování financí třeba i na platy členů Hasičského záchranného sboru a tolik potřebných řadových policistů.

Řeči o manažerských dovednostech jsou dosti komické. I velitel Hasičského záchranného sboru prohlásil, že buď sníží platy plošně, nebo některé lidi propustí. Jak si v této souvislosti nevzpomenout na prozíravá slova politologa Jiřího Pehe, který ve svém článku Jak lze také zadlužovat budoucnost (viz jeho blog na tomto serveru) píše:

„Každá vláda, která chce šetřit, si tedy musí vybrat: může zdánlivě radikálně ušetřit hned teď a tady, ale někdo bude muset v budoucnosti zaplatit cenu, která se teď nedá ani přesně spočítat. Účetní, kteří se u nás vydávají za ekonomy, mají ovšem rádi přesná čísla. A ta se nejlépe počítají teď.
Pojmy jako je sociální soudržnost, sociální kapitál, lidská důstojnost, utrpení nebo třeba i kvalita demokracie se do takového účetnictví, vydávajícího se za reformně orientovanou politiku, nedají započítat vůbec.
Alternativou je samozřejmě šetření, které se nemusí sice projevit například vyrovnaným rozpočtem do tří let, ale projeví se tím, že Isssová a Mládl nebudou muset v budoucnosti platit sociální náklady, o kterých se jim v jejich hloupé agitaci proti levici ani nesnilo.“

A do toho všeho zasáhl ještě pan president Václav Klaus. V neděli 8.8.2010 v 16:38 se na internetu objevila následující zpráva: „Václav Klaus se v Hrádku nad Nisou bavil s obyvateli vyplavených domů. Podle něj je problém v tom, že lidé obnovují stavení v záplavových oblastech. Z dlouhodobého hlediska by viděl jako řešení to, aby se v těchto oblastech obydlí již neobnovovala ani nestavěla.“

Pan president má zcela jistě pravdu, ale kam se obyvatelé oněch zničených vesnických, nebo i městských sídel mají uchýlit? Navrhne snad pan president vládě rozpočtové odpovědnosti, aby všechna takováto sídla vykoupila a postavila těmto lidem bydlení někde jinde? Půjde-li v pondělí na mimořádné jednání vlády, má možnost jí jako president předsedat a může se této iniciativy předběžně ujmout. To jen proto, aby pan ministr Kalousek neřekl, že takový požadavek přišel příliš pozdě. Jinak by měl lidem v zatopených místech rozhodně vysvětlit, jak by měli tuto jeho radu uvést do života.Přejít zpět

Autor: Miroslav Žák


Sponzorský odkaz: EUzpravy.cz (Souhrn těch nejzajímavějších témat)
CERD zprostředkovává zpravodajské informace na svém internetovém portálu.
CERD neodpovídá za obsah a správnost článků a jakkoliv nezasahuje do jejich znění.

ⓒ copyright CERD
BRCI
NRCI
|
|
|
CENTRAL REGISTER OF DEBTORS ™
Bank register of client informations
Non-bank register of client informations
Central register of debtors BRCI NRCI
CENTRAL REGISTER OF DEBTORS INC.
Entity Identification Number: 2008-000563453
Employer Identification Number: EIN:26-4482382