20.04.2018 22:14:46
Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Heslo?

Registrováno více než
1 207 000 subjektů
2 560 státních organizací
9 500 oznámení korupce
Telefonická podpora - CallCentrum
právní poradna před dlužníky zdarma
Faq / časté dotazy
Aktuality

12.02.2018 - V současné době probíhá obnova SSL certifikátů. Bezpečnost zabezpečení do obnovy není nikterak omezena. Vyhledávač Vám může nedoporučit, nebo odmítnout přístup do systému. Obnova certifikátů proběhne během 24 hodin.

26.09.2017 - Omlouváme se za průtahy ve vyřizování písemných požadavků, které jsou způsobeny úpravami systému v rámci GDPR.

18.09.2017 - Dochází k aktualizaci systému, omlouváme se Vám za případné výpadky systému.  

06.09.2017 - Andrej Babiš byl vydán k trestnímu stíhání. Za trestný čin dotačního podvodu mu hrozí 5-10 let vězení.

15.05.2017 - V současné době dochází ke změně certifikační autority SSL. Dočasné hlášení o neplatném certifikátu je způsobeno probíhající změnou a nemá vliv na ochranu dat.

28.03.2017 - Dluh v exekuci je nepromlčitelný, existenci takto vedeného dluhu lze zjistit v místě příslušného soudu, nebo u Exekuční komory!

29.07.2016 - Automatizovaná Protikorupcnilinka.cz každý den odbaví ve spolupráci s Centrálním registrem dlužníků více jak 10 podnětů. Za rok to činí okolo 4.000 oznámení.

28.07.2016 - Do 10. 8. 2016 bude probíhat úprava párování plateb. Z technických důvodů může dojít ke krátkodobému výpadku služeb.

04.07.2016 - Protikorupcnilinka.cz - Vladimír Růžička čelí obžalobě, že v letech 2012 a 2013 převzal půl milionu korun jako sponzorský dar. Růžička peníze uložil na účet manželky a později je vrátil. Soudce po předběžném výslechu nařídil hlavní líčení.

03.06.2016 - Protikorupcnilinka.cz – Varuje před zaváděním nových registrů a elektronických systémů nové generace pro sledování osob a firem, neboť ohrožují demokracií i svobodu rozhodování občanů. Většina nově zaváděných technologií mají širokou škálu sekundárního využití, které lze využít k ovlivňování veřejného mínění, manipulaci osob a rozhodování státních úředníků, ale i politiků.

Je vláda důvěryhodná?

Vláda dostala důvěru. Se 118 poslaneckými hlasy v zádech je to formálně nejstabilnější vláda od vzniku samostatné české republiky. Pevná vláda je určitě prvním předpokladem klidnějších dob pro práci i podnikání. Potud česká demokracie splnila svůj domácí úkol. Volič vyřkl svou vůli a na jejím základě se ustavila výkonná moc.

Týž volič ale vzniklou vládu zrovna velkou přízní nezahrnuje. Jen 35 % dotázaných je spokojeno s koalicí a obsazením vlády. Možná je dobře i to. Sotva vás zklame, od koho moc nečekáte. Vlažný a neemotivní přístup nám třeba umožní vnímat moc trochu střízlivěji bez čertovských rohů a andělských křídel.

Vedle numerické stability je jistě možno vidět i nějaké vady na kráse. Premiér má zatím slabou pozici uvnitř vlastní strany. Ta pozice by ale měla přirozeně posilovat. ODS evidentně oslabí v komunálních a senátních volbách, takže se těžiště moci přirozeně posune blíže k předsedovi strany a vlády. Ten bude sedět na penězích a prebendách, ostatní pramínky oslabí a vyschnou. Pokud ale Nečas nepozdvihne preference, bude čelit vnitřnímu tlaku v druhé polovině období.

To TOP 09 je pevně v rukou bývalých lidoveckých bossů v čele s kmotrem Kalouskem. S pospávajícím blanickým rytířem na fangli udělali terno a to neřekli poslední slovo. Nadcházející volby by mohly přinést triumf a vytlačení ODS z dominantní pozice na české pravici. Stranu tak nyní ohrožují jen mlaskání nebo vážná choroba jejího čtyřiasedmdesátiletého maskota.

Veřejné věci jsou naštěstí odsouzeny k dostředivému fungování. S programem slíbíme všechno všem jsou tu nalevo od komunistů, tu populističtější než Bobo, a onde zvedají pravicovou pěst odpovědnosti. Necháme se překvapit, nakolik tohle vítězství marketingu nad rozumem vydrží s dechem. Potenciál dosud není vyčerpán, což je pro vládní stabilitu příslibem.

Už vládní program ukázal, že volební sliby se zas tak moc vážně brát nebudou. Mantra nezvyšování daní padla, a svatý cíl vyrovnaného rozpočtu je nadále alibisticky slibován daleko za horizontem této vlády. Slavná rozpočtová rada bude sepisovat jen jeden byrokratický elaborát navíc, reálnou pravomoc nedostane... Zmírňují se trochu i silná hesla v sociální oblasti. Vláda bude zdánlivě manévrovat na nevelkém prostoru. Nebezpečí nevratného poškození systémů zdravotního a penzijního pojištění ale nelze podcenit. Tam jsou ty největší lobbyistické tlaky.. A peníze.

Role opozice nebude veliká. Sliby o zapojení opoziční strany do dialogu v realitě rychle zmizely. Napřed se vznosně hovořilo o tom, jak bude mít ČSSD předsedu parlamentu. Pak se přišlo na to, že Sobotka je na to moc mladý, Hašek moc plešatý, Zaorálek ukecaný a neslušný k vládnímu sponzorovi Bakalovi. Škromach jim připadal moc hubený, Nakonec se ukázalo, že nejlepším sociálním demokratem v čele sněmovny bude Němcová z ODS.

Přestože jsem si tu vládu představoval jinak, nemohu než jí popřát úspěch. Není to určitě moje vláda, ale je to vláda mé země. Moc Vám, pane Nečasi, nevěřím, ale výsledky, ty vám ze srdce přeji. Tak zlomte vaz.Přejít zpět

Autor: Jiří Havel


Sponzorský odkaz: EUzpravy.cz (Souhrn těch nejzajímavějších témat)
CERD zprostředkovává zpravodajské informace na svém internetovém portálu.
CERD neodpovídá za obsah a správnost článků a jakkoliv nezasahuje do jejich znění.

ⓒ copyright CERD
BRCI
NRCI
|
|
|
CENTRAL REGISTER OF DEBTORS ™
Bank register of client informations
Non-bank register of client informations
Central register of debtors BRCI NRCI
CENTRAL REGISTER OF DEBTORS INC.
Entity Identification Number: 2008-000563453
Employer Identification Number: EIN:26-4482382