20.04.2018 22:24:04
Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Heslo?

Registrováno více než
1 207 000 subjektů
2 560 státních organizací
9 500 oznámení korupce
Telefonická podpora - CallCentrum
právní poradna před dlužníky zdarma
Faq / časté dotazy
Aktuality

12.02.2018 - V současné době probíhá obnova SSL certifikátů. Bezpečnost zabezpečení do obnovy není nikterak omezena. Vyhledávač Vám může nedoporučit, nebo odmítnout přístup do systému. Obnova certifikátů proběhne během 24 hodin.

26.09.2017 - Omlouváme se za průtahy ve vyřizování písemných požadavků, které jsou způsobeny úpravami systému v rámci GDPR.

18.09.2017 - Dochází k aktualizaci systému, omlouváme se Vám za případné výpadky systému.  

06.09.2017 - Andrej Babiš byl vydán k trestnímu stíhání. Za trestný čin dotačního podvodu mu hrozí 5-10 let vězení.

15.05.2017 - V současné době dochází ke změně certifikační autority SSL. Dočasné hlášení o neplatném certifikátu je způsobeno probíhající změnou a nemá vliv na ochranu dat.

28.03.2017 - Dluh v exekuci je nepromlčitelný, existenci takto vedeného dluhu lze zjistit v místě příslušného soudu, nebo u Exekuční komory!

29.07.2016 - Automatizovaná Protikorupcnilinka.cz každý den odbaví ve spolupráci s Centrálním registrem dlužníků více jak 10 podnětů. Za rok to činí okolo 4.000 oznámení.

28.07.2016 - Do 10. 8. 2016 bude probíhat úprava párování plateb. Z technických důvodů může dojít ke krátkodobému výpadku služeb.

04.07.2016 - Protikorupcnilinka.cz - Vladimír Růžička čelí obžalobě, že v letech 2012 a 2013 převzal půl milionu korun jako sponzorský dar. Růžička peníze uložil na účet manželky a později je vrátil. Soudce po předběžném výslechu nařídil hlavní líčení.

03.06.2016 - Protikorupcnilinka.cz – Varuje před zaváděním nových registrů a elektronických systémů nové generace pro sledování osob a firem, neboť ohrožují demokracií i svobodu rozhodování občanů. Většina nově zaváděných technologií mají širokou škálu sekundárního využití, které lze využít k ovlivňování veřejného mínění, manipulaci osob a rozhodování státních úředníků, ale i politiků.

Význam výpovědi cáru papíru Stanislavem Humlem

Jako gesto to chápu. Jako právní úkon je to nesmysl. Výpověď smlouvy poslance Stanislava Humla je především sdělením pro vedení VV a signálem pro veřejnost. Ještě lepším sdělením by však bylo podobnou smlouvu hlavně nepodepsat - nebo ji aspoň „vypovědět“ před složením poslaneckého slibu.

Kdysi jsem zažila něco podobného. Vedení mého města po mne jako po zastupitelce žádalo podepsat ponižující prohlášení o tom, že když mi sdělí informace o městské společnosti, zachovám je jako obchodní tajemství. Tím obchodním tajemstvím se myslely zejména uzavřené smlouvy a trestuhodné finanční toky, což samozřejmě žádné obchodní tajemství nebylo. Odmítla jsem, a to přesto, že mi pak požadované informace nedali. Odmítla jsem proto, že něco podobného po mne neměli právo chtít, a moje občanská i právní hrdost se proti podobnému skandálnímu požadavku vzepřela vší silou, které byla schopna. Nikdy jsem toho nelitovala, i když se pak informace ke mne, jako zastupitelce města (!!!), dostaly až po třech letech. Jsou ale prostě věci, v nichž člověk slevit nesmí.

To, že Stanislav Huml vazalskou smlouvu tzv. vypověděl, mne tedy těší spíše principiálně, protože s právem to nemá nic společného. Ještě více by mne však těšilo, kdyby to udělal aspoň před složením poslaneckého slibu. To proto, že se snažím porozumět tomu, proč člověk kvalit pana Humla pod něco takového podpis vůbec připojil. Odpověď je asi docela jednoduchá – protože kdyby nepodepsal, dnes by ve sněmovně nebyl. Což by zrovna v jeho případě byla docela škoda.

Takže chápala bych ráda jeho podpis jako „nutné taktické zlo“, kdyby se hned po volbách od smlouvy distancoval a až poté složil slib. Protože ten slib je s existencí podobné „smlouvy“ docela v zásadním rozporu. Takto jsem trochu rozladěná, že počkal až na jakýsi důvod názorového rozporu s předsedou Johnem (nemohu se totiž ubránit dojmu, že na nějaký důvod, jak se smlouvy zbavit, prostě čekal, a využil „Mašínů“ jako první příležitosti).

Přesto je krok pana Humla důležitý - jako precedens. Měli by ho následovat další poslanci VV, jakkoli je tento akt pouze deklaratorní. Jen tak totiž vzkážou voličům, že poslanecký slib je jim dražší než stranické zájmy, že si váží vlastní důstojnosti více než diktátu stranického vedení, a že uznávají ústavní pořádek České republiky, který podobné závazky nepřipouští. Ostatně - jinak nemají ve sněmovně co dělat.Přejít zpět

Autor: Jana Hamplová


Sponzorský odkaz: EUzpravy.cz (Souhrn těch nejzajímavějších témat)
CERD zprostředkovává zpravodajské informace na svém internetovém portálu.
CERD neodpovídá za obsah a správnost článků a jakkoliv nezasahuje do jejich znění.

ⓒ copyright CERD
BRCI
NRCI
|
|
|
CENTRAL REGISTER OF DEBTORS ™
Bank register of client informations
Non-bank register of client informations
Central register of debtors BRCI NRCI
CENTRAL REGISTER OF DEBTORS INC.
Entity Identification Number: 2008-000563453
Employer Identification Number: EIN:26-4482382