Protikorupční linka
Všechna přenášená data jsou šifrována
30.05.2020 14:51:24
Přihlášení
Uživatel:
Heslo:
Heslo?

Registrováno více než
1 265 300 subjektů
2 650 státních organizací
11 200 oznámení korupce
Telefonická podpora - CallCentrum
právní poradna před dlužníky zdarma
Faq / časté dotazy
Aktuality

29.05.2020 - Ověřování účtů bylo pozastaveno do 3.6. z důvodu technických úprav systému na straně dodavatele služeb.

11.05.2020 - Od 13.5. klientská administrace umožní provádět on-line reklamace nepřipsaných plateb (např. chybně spárovaných plateb, plateb s chybným var. symbolem) a autorizace v sekci dané služby.

08.05.2020 - Dnes zveřejněný průzkum České bankovní asociace (ČBA) informoval o tom, že k 6. květnu banky v ČR odložily splatnost zhruba 310 tisíc úvěrů v celkovém objemu 170 miliard Kč. Průzkum dále tvrdí, že již v období před platností zákona o odkladu splátek (do 17. dubna) banky dostaly zhruba 230 tisíc žádostí, přičemž převážné většině z nich bylo vyhověno. Data o vytvořených rezervách BANK v případě vysokého počtu insolventnosti nejsou známe. Splatnost odložených úvěrů zasáhne dlužníky v době nejvyšší nezaměstnanosti a očekávaných bankrotů OSVČ a firem.

05.05.2020 - Společníci malých s.r.o. postižených krizí dosáhnou nově na příspěvek 500 Kč denně. Čerpat ho mohou od 12.3. do 8.6., firma ale musí být aktivní. Celkem tak mohou malí podnikatelé získat za uvedené období 44 500 korun.

20.04.2020 - Lékař Lukáš Pollert: „Koronavirus má stejný průběh jako chřipka, roušky jsou zbytečné a média přestřelila“ více na odkazu ZDE

20.04.2020 - Průzkum: Byznys muselo úplně zastavit 10 % podnikatelů v ČR. Dalších 18 % má vážné finanční problémy.

20.03.2020 - Každá pátá rodina nemá finanční rezervu ani na měsíc. Pokud těmto lidem kvůli karanténě vypadne příjem, brzy jim hrozí exekuce.

19.03.2020 - Doporučení: Požádejte písemně o doklad splátek u své banky, vyhnete se existenčním problémům.

27.02.2020 - Koronavirus navyšuje počet firem v druhotné platební neschopnosti. Platební morálka firem, ale i osob se postupně zhoršuje.

25.02.2020 - Požádejte o osobní bankrot (o oddlužení) jedním kliknutím podat žádost o oddlužení

Význam výpovědi cáru papíru Stanislavem Humlem

Jako gesto to chápu. Jako právní úkon je to nesmysl. Výpověď smlouvy poslance Stanislava Humla je především sdělením pro vedení VV a signálem pro veřejnost. Ještě lepším sdělením by však bylo podobnou smlouvu hlavně nepodepsat - nebo ji aspoň „vypovědět“ před složením poslaneckého slibu.

Kdysi jsem zažila něco podobného. Vedení mého města po mne jako po zastupitelce žádalo podepsat ponižující prohlášení o tom, že když mi sdělí informace o městské společnosti, zachovám je jako obchodní tajemství. Tím obchodním tajemstvím se myslely zejména uzavřené smlouvy a trestuhodné finanční toky, což samozřejmě žádné obchodní tajemství nebylo. Odmítla jsem, a to přesto, že mi pak požadované informace nedali. Odmítla jsem proto, že něco podobného po mne neměli právo chtít, a moje občanská i právní hrdost se proti podobnému skandálnímu požadavku vzepřela vší silou, které byla schopna. Nikdy jsem toho nelitovala, i když se pak informace ke mne, jako zastupitelce města (!!!), dostaly až po třech letech. Jsou ale prostě věci, v nichž člověk slevit nesmí.

To, že Stanislav Huml vazalskou smlouvu tzv. vypověděl, mne tedy těší spíše principiálně, protože s právem to nemá nic společného. Ještě více by mne však těšilo, kdyby to udělal aspoň před složením poslaneckého slibu. To proto, že se snažím porozumět tomu, proč člověk kvalit pana Humla pod něco takového podpis vůbec připojil. Odpověď je asi docela jednoduchá – protože kdyby nepodepsal, dnes by ve sněmovně nebyl. Což by zrovna v jeho případě byla docela škoda.

Takže chápala bych ráda jeho podpis jako „nutné taktické zlo“, kdyby se hned po volbách od smlouvy distancoval a až poté složil slib. Protože ten slib je s existencí podobné „smlouvy“ docela v zásadním rozporu. Takto jsem trochu rozladěná, že počkal až na jakýsi důvod názorového rozporu s předsedou Johnem (nemohu se totiž ubránit dojmu, že na nějaký důvod, jak se smlouvy zbavit, prostě čekal, a využil „Mašínů“ jako první příležitosti).

Přesto je krok pana Humla důležitý - jako precedens. Měli by ho následovat další poslanci VV, jakkoli je tento akt pouze deklaratorní. Jen tak totiž vzkážou voličům, že poslanecký slib je jim dražší než stranické zájmy, že si váží vlastní důstojnosti více než diktátu stranického vedení, a že uznávají ústavní pořádek České republiky, který podobné závazky nepřipouští. Ostatně - jinak nemají ve sněmovně co dělat.



Přejít zpět

Autor: Jana Hamplová


Partner zpravodaje:
ProtiKorupcniLinka.cz
BezProtekce.cz
StopDopingu.cz