Nečinnost policie v případu advokátky Hany Sukové, obviněné ze zpronevěry 153 milionů korun klientů, vyvolává otázky o efektivitě dohledu a regulace v právním sektoru.
V roce 2018 se objevily důkazy o tom, že advokátka Hana Suková měla zpronevěřit obrovskou sumu peněz svých klientů, celkem 153 milionů korun. Tyto informace, získané od Finančního analytického úřadu, měly poukazovat na nelegální manipulaci s penězi v advokátní úschově. Přestože tyto indicie měl k dispozici i vyšetřující policista, rozhodl se případ odložit bez dalšího šetření, označujíc jej za nezločinný akt.
Dokumenty ukazují, že policie byla o podezření informována stejně jako Česká advokátní komora, která měla rovněž v ruce důkazy o pochybných finančních transakcích. Přes tyto nálezy policie neprovedla žádné výslechy, nevyžádala si dodatečné dokumenty a nezahájila oficiální vyšetřování.
Situace se změnila v roce 2022, kdy byla Suková zatčena a nyní čelí možnému trestu až osm let vězení. Případ zdůrazňuje vážné nedostatky v přístupu jak policie, tak České advokátní komory k podezření z finančních deliktů a poukazuje na potřebu lepší regulace a dohledu v právním sektoru, aby se podobné situace v budoucnu předešlo.
Tento případ vyvolává diskusi o důležitosti transparentnosti a odpovědnosti v advokátní praxi a o potřebě zpřísnění kontroly a sankcí pro ty, kdo porušují pravidla a důvěru svých klientů.