V historickém souboji, nazvaném „odveta století“, Karlos Vémola překonal Attilu Végha na fotbalovém stadionu Eden před zraky více než 30 tisíc fanoušků. Toto vítězství nejen vyrovnalo jejich vzájemnou bilanci, ale zároveň označilo poslední zápas Vémoly v profesionálním MMA.

Karlos Vémola slaví: Zvítězil nad Attilou Véghem a ukončuje kariéru jako Šampion v Edenu

Ve vyprodaném stadionu Eden se odehrála dlouho očekávaná odveta mezi dvěma titány MMA – Karlosem Vémolou a Attilou Véghem. Tento zápas, který byl propagován jako „odveta století“, přilákal přes 30 tisíc fanoušků, kteří svědčili historickému okamžiku ve světě bojových sportů.

Pět let po jejich prvním setkání, kde Végh zvítězil, se role otočily. Vémola, ve svém možná posledním zápase kariéry, dokázal v Edenu překonat svého dlouholetého rivala a vyrovnat jejich vzájemnou bilanci na 1:1. Tento zápas nebyl jen soubojem pěstí a technik, ale také bojem vůle a odhodlání.

Karlos Vémola před zápasem prohlásil, že cítí, že je správný čas ukončit svou bohatou kariéru. „Jsem ve sportu přes 30 let a každá kapitola jednou musí skončit. Chci odejít na vrcholu,“ svěřil se Vémola před zápasem. Po vítězství dodal, že si dá několik let pauzu, ale „nikdy neříkej nikdy“ co se týče možného návratu do ringu.

Emoce byly cítit na každém kroku, a to nejen u Vémoly, ale i u fanoušků a týmu kolem něj. Vémola také připustil, že přestože se těší na zasloužený odpočinek, obavy z toho, co přijde po sportovní kariéře, jsou stále přítomné. „Plán B nemám. Vždycky jsem byl zvyklý trénovat a soutěžit. Najednou to skončí a já si musím najít novou cestu,“ vyjádřil se Vémola.

Prohřešky, které si zaslouží článek, můžete hlásit na anticorruptionhotline.com nebo na protikorupcnilinka.cz.