Série Údajného Sexuálního Násilí Před Soudem: Případ Psychiatra Jana Cimického – V úterý pokračovalo soudní jednání o obžalobě psychiatra Jana Cimického, obviněného z téměř 40 sexuálních útoků. S hlavním aktérem nepřítomným a svědky vypovídajícími za zavřenými dveřmi se kauza odehrává daleko od veřejného zraku. Jak Cimický čelí obviněním sahajícím desítky let do minulosti?


Pražský soud se v úterý zabýval kauzou psychiatra Jana Cimického, který čelí těžkým obviněním ze série sexuálních útoků trvajících přes čtyři dekády. Ačkoliv hlavní obviněný na soudní líčení nepřišel, výpovědi svědků za zavřenými dveřmi pokračovaly.

Soud se musel obejít bez přítomnosti soudního znalce, který se z jednání omluvil. Další svědkové byli vyslechnuti v neveřejné části jednání, aby byla zajištěna jejich ochrana. To zanechává veřejnost i média v nejistotě o podrobnostech výpovědí.

Státní zástupkyně Martina Adámková obžalobu popisuje jako unikátní jak ve svém rozsahu, tak v délce trvání údajného jednání obviněného. Cimický je obžalován ze čtyř případů znásilnění a 35 případů vydírání, s prvním útokem sahajícím až do roku 1979.

Obvinění detailně popisují Cimického údajné chování, které zahrnuje osahávání, pokusy o líbání, nevhodné dotyky a další formy sexuálního násilí. Psychiatr však veškerá obvinění odmítá, popírá, že by se kdy dopustil znásilnění či jakékoli formy sexuálního násilí.

Prohřešky, které si zaslouží článek, můžete hlásit na anticorruptionhotline.com nebo na protikorupcnilinka.cz.