Okresní soud v Karlových Varech poslal do vazby jednačtyřicetiletého muže z Otovic na Karlovarsku, kterého policie viní z pokusu o vraždu. Případ navazuje na sobotní útok v rodinném domě, po němž byla těžce zraněná žena letecky přepravena do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín.

O uvalení vazby v úterý informovala krajská policejní mluvčí Kateřina Pešková. Pokud by soud muži vinu prokázal, hrozí mu za pokus o vraždu trest odnětí svobody v rozmezí 10 až 18 let.

Podle dosavadních zjištění kriminalistů napadl muž svou stejně starou manželku v sobotu před polednem v rodinném domě. Útoku měla předcházet slovní rozepře. Následně ji podle policie opakovaně a velkou silou bil pěstí do obličeje a z místa utekl.

Policie po něm ještě tentýž den vyhlásila rozsáhlé pátrání. Do dopadení se zapojila i veřejnost. Podezřelého se nakonec podařilo zadržet v centru Karlových Varů v jednom z obchodů. Dechová zkouška na alkohol i test na návykové látky vyšly podle policie negativně.

Zraněná žena utrpěla velmi vážné poranění hlavy. Záchranáři jí museli zajistit dýchací cesty a napojit ji na umělou plicní ventilaci, poté ji letecká záchranná služba transportovala do plzeňské fakultní nemocnice.

Případ bude dál řešit policie a soud. Vedle trestněprávní roviny znovu připomíná i širší náklady podobných násilných činů, které dopadají na zdravotnický systém, zásahové složky i justici.