V čele kandidátky Občanské demokratické strany pro nadcházející eurovolby stanou zkušení politici Veronika Vrecionová a Alexandr Vondra. Jejich úkolem bude posílit pozice strany na evropské scéně.

Veronika Vrecionová a Alexandr Vondra vedou kandidátku ODS pro eurovolby

S blížícími se eurovolbami Občanská demokratická strana (ODS) oznámila, že její kandidátku povedou zkušení politici Veronika Vrecionová a Alexandr Vondra. Tato dvojice je již dlouhodobě známá svým angažmá v evropských a domácích politických otázkách, a nyní mají za úkol vést ODS k významnějšímu úspěchu v Evropském parlamentu.

Veronika Vrecionová, která v minulosti zastávala různé významné pozice a je známá svou prací v zemědělských a environmentálních výborech, je vnímána jako silná kandidátka s hlubokými znalostmi o EU legislativě. Alexandr Vondra, bývalý ministr obrany a zkušený diplomat, přináší do týmu rozsáhlé mezinárodní zkušenosti a odbornost v oblasti bezpečnostní politiky.

Strana klade důraz na posílení české pozice v Evropské unii, přičemž její kampaň se zaměřuje na klíčová témata jako je ochrana vnějších hranic EU, podpora tradičních evropských hodnot a zvýšení konkurenceschopnosti Evropy. ODS také plánuje adresovat ekonomické otázky, které jsou pro Českou republiku prioritní, včetně podpory malých a středních podniků a zemědělství.


Výzva: Občané mohou nahlásit podezření ohrožující zájmy ČR v EU

Vzhledem k blížícím se eurovolbám vyzýváme občany, aby byli ostražití a aktivně přispívali k transparentnosti politického procesu. Jakékoli informace o kandidátech pro Eurovolby, které by mohly ohrožovat zájmy občanů České republiky v rámci řízení Evropské unie, je možné nahlásit na protikorupční linku. V případě podezření z korupčního chování nebo jiných nekalých praktik můžete využít online formulář dostupný na https://protikorupcnilinka.cz/nahlaseni. Tímto krokem můžete přispět k zajištění férových a transparentních voleb a k ochraně demokratických principů v naší zemi.

Prohřešky, které si zaslouží článek, můžete hlásit na anticorruptionhotline.com nebo na protikorupcnilinka.cz.