Kosovská policie a státní zastupitelství zahájily vyšetřování podezření z korupce ve skupině C Evropské konferenční ligy. Pod drobnohledem je utkání mezi FC Ballkani a Dinamem Záhřeb, které mohlo ovlivnit průběh skupiny, jež zahrnovala i českou Viktorii Plzeň.

Vyšetřování možné korupce v Evropské konferenční lize: Viktorii Plzeň?

Informace o zahájení vyšetřování přinesl do světa sportovní novinář Arlind Sadiku, jenž poukázal na možné nekalé praktiky v zákulisí utkání, jež by mohlo vrhat stín na integritu celé soutěže. Utkání, odehrané ve skupině C, kde se nacházela i Viktoria Plzeň, tak přitahuje zvýšenou pozornost nejen fanoušků, ale i vyšetřovatelů.

Klub FC Ballkani své vítězství brání s vehemencí. V oficiálním prohlášení, publikovaném na webu klankosova.tv, klub označuje obvinění za pokus poškodit jeho dobré jméno a znehodnotit historický úspěch. "Jedná se o snahu zdiskreditovat mimořádné vítězství našeho týmu," uvedlo vedení klubu, které zároveň vyzvalo soudní a vyšetřovací orgány, aby problém řešily s náležitou vážností.

Bývalý trenér FC Ballkani, Ismet Munishi, vystoupil na obranu klubu, zdůrazňující nezpochybnitelný mezinárodní úspěch a tvrdou práci, která stála za vítězstvím nad Dinamem Záhřeb. Jeho slova poukazují na pevnou víru v nevinu klubu a odhodlání čelit obviněním s čistým štítem.

FC Ballkani skončil ve skupině C s celkovým ziskem čtyř bodů, kde kromě výhry nad Dinamem Záhřeb zaznamenal remízu s kazachstánskou Astanou a dvě porážky s Viktorií Plzeň. Případ, který nyní řeší kosovské úřady, tak nejen ovlivňuje reputaci klubu, ale může mít dalekosáhlé důsledky pro celou Evropskou konferenční ligu a její vnímání sportovní veřejností.

Prohřešky, které si zaslouží článek, můžete hlásit na anticorruptionhotline.com nebo na protikorupcnilinka.cz.