Ivo Lukačovič, zakladatel a vlastník Seznam.cz, přemýšlel o uvedení své společnosti na pražskou burzu. Na Twitteru zdůraznil, že český kapitálový trh by měl nabízet více silných, místních firem. I když jeho společnost nepotřebuje další kapitál, uvedení na burzu by podle něj pozitivně ovlivnilo podnikatelské prostředí v Česku.

Oproti tomu poukázal na trend, kdy společnost PPF kupuje firmy a následně je stahuje z burzy, jako je tomu v případě O2. Navíc zmínil, že vláda uvažuje o podobném kroku s ČEZ.

Lukačovič argumentuje, že na pražské burze by měly být zastoupeny úspěšné české společnosti, tak jak je tomu v USA. Zároveň zdůraznil komplikace při implementaci zaměstnaneckých akciových opcí (ESOP) v Česku. Firmy to obcházejí různými náhradními schématy nebo zakládáním entit v zahraničí.

Vláda sice začala diskutovat o ESOP, ale zatím nepředstavila žádná konkrétní opatření. Možná v budoucnu přijde s pravidly, která by mohla usnadnit danění akcií až v momentě jejich prodeje.

Lukačovič se věnuje také dalším projektům. Má například službu Windy, jednu z největších českých webových stránek působících v zahraničí, a v roce 2019 prodal mapový startup Melown firmě Leica.

Loňský obrat Seznamu byl 5,9 miliardy korun a zisk před zdaněním téměř 1,3 miliardy. Společnost je vlastněna kyperskou firmou, ale platí daně v Česku.