Zpravodajství - Firma

Sledujte, jak se vývoj v obchodní sféře odráží v registru dlužníků. Zjistěte, jak firemní strategie a hospodářské výkyvy mohou ovlivnit dlužnické vztahy a výkon vaší firmy.

Facebook zasáhnou nová pravidla

Evropská komise zařadila několik velkých technologických společností, včetně Meta Platforms (dříve známé jako Facebook), na seznam "gatekeepers," čímž pro ně začnou platit nová pravidla v rámci Aktu o digitálních trzích. Tento krok má za cíl zabránit zneužívání dominantního postavení těchto společností na trhu. Jaký dopad bude tato změna mít na Facebook a co to znamená pro uživatele?

Ivo Lukačovič uvažuj , že Seznam bude burze

Ivo Lukačovič, zakladatel a vlastník Seznam.cz, přemýšlel o uvedení své společnosti na pražskou burzu. Na Twitteru zdůraznil, že český kapitálový trh by měl nabízet více silných, místních firem. I když jeho společnost nepotřebuje další kapitál, uvedení na burzu by podle něj pozitivně ovlivnilo podnikatelské prostředí v Česku.

Síť X bojuje proti cenzuře

Sociální síť X, dříve známá jako Twitter, zruší možnost pro uživatele blokovat nechtěné sledující. Tuto novinku oznámil její majitel, Elon Musk. Ačkoli uživatelé již nebudou moci bránit jiným v čtení a komentování svých příspěvků, blokování přímých zpráv zůstane zachováno. Musk tento krok zdůvodnil tím, že blokovací funkce "nemá smysl".