08884161
Dluhopisy Czechia Electronics I byly Asociací držitelů dluhopisů označeny za vysoce rizikové. ADD ČR podala podnět České národní bance a upozorňuje na možné vyvedení technologií, databází, domén a obchodní historie spojené s projekty XM.cz a xm-shop.cz. Podle Asociace se případem nově zabývá také Policie České republiky. Poškozenou stranou mohou být věřitelé společností Lion Mobile, iKiwi CZ a Incore Investment.
Zobrazit víceCentrální registr dlužníků upozorňuje na rizikové okolnosti kolem emitenta Czechia Electronics s.r.o. a e-shopu cesky-mobil.cz. Internetový obchod je podle veřejné prezentace provozován společností Czechia Electronics s.r.o., za kterou jedná Milan Drtil, avšak podle doménového výpisu má být držitelem domény Lion Mobile s.r.o., tedy společnost v insolvenčním řízení a konkursu. Ve vlastnické historii Lion Mobile se navíc objevují společnosti iKiwi CZ s.r.o. a ENREDA a.s., což vyvolává otázky, zda nebyla obchodní hodnota e-shopu přesouvána mimo dosah věřitelů.
Zobrazit víceSpolečnost Czechia Electronics s.r.o. veřejně nabízí dluhopisy s výnosem 12,8 % p.a., zároveň však ve Sbírce listin není dohledána její účetní závěrka za rok 2024. Vlastnická struktura ukazuje na Milana Drtila, Davida Nipperta a společnost S-24 holding a.s., za kterou stojí Jan Čermák — podnikatel s pravomocným odsouzením za podvod a s řadou veřejně dohledatelných kontroverzí.
Zobrazit víceBude zveřejněno pouze jméno a příjmení, ostatní údaje jsou neveřejné. Pro zveřejnení recenze je nutné potvrdit zkušenost ve Vašem emailu.
0 hodnocení