V poslední době se politické strany stále častěji snaží získat podporu veřejně známých osobností, aby posílily svůj vliv a přitažlivost u voličů. Jindřich Rajchl, předseda politického hnutí PRO (Právo Respekt Odbornost), se pokusil zlanařit k spolupráci Karlose Vémolu, prominentního bojovníka smíšených bojových umění a jednu z nejvýraznějších postav českého sportovního světa. Vémola, který je znám svou přímočarostí a autenticitou, však Rajchlovu nabídku odmítl.

V rozhovoru pro CNN Prima NEWS Vémola vysvětlil své důvody: "Nerad bych se angažoval v něčem, co úplně neznám a s něčím třeba i nesouhlasím." Jeho postoj odráží přání zůstat mimo politické hry a konflikty, které často rozdělují společnost. Rajchlův pokus přitáhnout k politice takovou výraznou osobnost jako Vémola tak skončil neúspěchem.

Nabídka strany PRO nebyla malá; vedle finanční kompenzace zahrnovala i různé benefity, jako jsou vlastnoručně podepsané fotografie nebo zdobené nákupní tašky, což naznačuje, jak moc si strana cení potenciální spolupráce s významnými osobnostmi. Avšak Vémola, i přes svou otevřenost k novým zkušenostem, zdůraznil, že se chce držet daleko od politiky, čímž potvrdil svůj dlouhodobý postoj k nezapojující se do politických debat.

Rajchl na Vémolovu odmítnutí reagoval s pochopením, přičemž zdůraznil, že strana PRO pokračuje v oslovování osobností z různých oblastí veřejného života, aby podpořily jejich vizi změn v České republice. "Abychom dosáhli změny, je nezbytné, aby lidé, kteří to cítí de facto podobně jako my, tak aby se odvážili vystoupit ze stínu a promluvili," vyjádřil se Rajchl.

Komentátor Bohumil Pečinka poukázal na to, že strana PRO se nachází v obtížné situaci, kdy se jí nedaří získat podporu a je vnímána jako rozložená a neakceschopná. Přestože se strana snažila oslovit další známé osobnosti, jako je Jakub Vágner nebo Vojtěch Dyk, zatím se jí nepodařilo najít tvář, která by jí pomohla zvrátit současný vývoj preferencí.

Vémolova odmítnutí spolupráce s politickým hnutím PRO tak odhaluje složitou dynamiku mezi sportem, veřejným životem a politikou, kde osobní integrita a hodnoty hrají klíčovou roli v rozhodovacím procesu jednotlivců. Zatímco politické strany hledají nové způsoby, jak oslovit voliče, jasné je, že ne každá nabídka najde svého příjemce, zejména pokud jde o osobnosti, které si cení své nezávislosti a integrity nad možnou finanční nebo mediální výhodou.