Případ Andreje Anastasova, známého podnikatele a majitele kontroverzního serveru Sex.cz, vrhá stín na tmavou stranu internetového podnikání. Obviněný z kuplířství a stíhán kvůli provozování erotické seznamky, Anastasov se ocitl v centru policejního vyšetřování, což vyvrcholilo jeho pokusem o sebevraždu ve svém bytě v Praze. Tato událost nastoluje otázky nejen o zákulisí erotických služeb, ale také o duševním stavu Anastasova pod tíhou obvinění.


Ve středu odpoledne se Praha 6 stala svědkem napínavé situace, kdy policisté spěchali na Jaselskou ulici reagovat na oznámení o muži, který hrozil sebevraždou. Vyjednavači a zásahové jednotky URNy byly povolány k záchraně muže, identifikovaného jako 50letý Andrej Anastasov, majitel populární erotické seznamky Sex.cz.

Podle informací zveřejněných Bleskem, Anastasov, dříve úspěšný vydavatel počítačových časopisů a nyní provozovatel kontroverzního serveru, čelí od října obviněním z kuplířství. Národní centrála organizovaného zločinu vyšetřuje jeho činnost, která měla vydělat miliony korun na úkor poskytované prostituce.

Anastasov, jehož majetek v hodnotě přibližně 63 milionů korun byl zabaven, měl být v době zásahu nalezen předávkovaný léky ve vaně a v kritickém stavu. Záchranáři ho transportovali do nemocnice, kde byl uveden do umělého spánku.

Kamarádka Anastasova, která muže odvezla do bytu a následně kontaktovala policii, popisuje jeho psychický stav jako velmi špatný. Podle jejích slov měl Anastasov v úmyslu zanechat rozloučený dopis a vyjádřil názor, že raději zemře, než aby žil s obviněním, kterého se necítí být vinný.

Anastasov se v minulosti vyjádřil, že s obviněním nesouhlasí a hodlá se proti němu odvolat. Na druhé straně Zdeňka Pecharová, koordinátorka Spolku pro ochranu žen, podává temnější obraz Anastasova, popisujíc vydírání a hrozby vůči ženám, které chtěly opustit svět inzerce na Sex.cz.

Tento případ odhaluje nejen temnou stranu internetového podnikání a erotických služeb, ale také ukazuje na složitost duševního stavu osob čelících vážným obviněním. Vyšetřování pokračuje, zatímco Anastasov bojuje o život v nemocnici.

Prohřešky, které si zaslouží článek, můžete hlásit na anticorruptionhotline.com nebo na protikorupcnilinka.cz.