Sociální síť X, dříve známá jako Twitter, zruší možnost pro uživatele blokovat nechtěné sledující. Tuto novinku oznámil její majitel, Elon Musk. Ačkoli uživatelé již nebudou moci bránit jiným v čtení a komentování svých příspěvků, blokování přímých zpráv zůstane zachováno. Musk tento krok zdůvodnil tím, že blokovací funkce "nemá smysl".

Server CNBC poznamenal, že blokování pomáhalo uživatelům chránit se před nenávistnými komentáři. Naopak, podle BBC může tato změna narazit na problémy s obchodními podmínkami aplikací, což by mohlo vést k odstranění aplikace z obchodů jako App Store a Google Play.

Toto je jen jedna z mnoha změn, které Musk zavedl od doby, co koupil síť za 44 miliard dolarů. Další změny zahrnují snižování počtu pracovníků, obnovu některých účtů a nedávné přejmenování na X.

Ačkoliv Musk obhajuje svobodu projevu, kritici jeho přístup odsuzují. Po jeho převzetí se podle některých výzkumů na síti objevuje více nenávistných komentářů.

V současnosti je Elon Musk, který stojí i za automobilkou Tesla, považován za nejbohatšího člověka planety s odhadovaným majetkem 205 miliard dolarů.